Вакцинація (профілактичне щеплення) – це введення в організм тварин спеціальних біопрепаратів (вакцин) для створення несприйнятливості (стійкості) до певних небезпечних інфекційних хвороб. Вакцинація проводиться з оформленням усіх необхідних документів та дотриманням усіх ветеринарних правил та вимог щодо роботи з біопрепаратами.

Для собак у перший рік життя обов'язкова вакцинація проти сказу, рекомендуються щеплення проти чуми м'ясоїдних, інфекційного гепатиту, парвовірусного ентериту, аденовірозу, парагрипу та лептоспірозу; кішкам рекомендуються щеплення проти сказу, панлейкопенії, каліцівірозу, герпесвіруса та стрижучого лишаю (для оформлення ветеринарного свідоцтва або довідки на кішку наявність вакцинації проти сказу обов'язково).

Вакцинацію необхідно проводити, починаючи з 1,5 – 3 місячного віку, щорічно та протягом усього життя тварини. Попередньо, за 10 днів до вакцинації, тварина бажано дегельмінтизувати (дати таблетку проти глистів), оскільки глистова інвазія послаблює організм, тварини гірше переносять щеплення та імунітет (стійкість до інфекції) може бути недостатньою силою. Дуже важливо, щоб тварина під час вакцинації була здоровою, а вакцина протягом усього періоду зберігання та транспортування знаходилася в умовах необхідної зниженої температури (дотримання режиму "холодового ланцюжка"). Тому вакцинація обов'язково повинна проводитися ветеринарним лікарем.