Рентгенографію у нашій ветеринарній клініці виконують за допомогою рентгенівського апарату, встановленого у спеціально обладнаному рентгенівському кабінеті та відповідному всім санітарним вимогам. Фахівці ветеринарної клініки мають у своєму розпорядженні спеціалізований рентгенівський апарат з регульованою в широкому діапазоні потужністю, що дає ветеринарному лікарю можливість отримання висококонтрастного графічного зображення як кісткової тканини, а й м'яких тканин і внутрішніх органів. Крім того, цей рентгенівський апарат забезпечує характерний для ветеринарної техніки надійний захист від опромінення та для отримання рентгенівського знімка видає мізерно малий, абсолютно точно дозований потік вузько спрямованого пучка рентгенівських променів, що робить рентгенодіагностику безпечною для тварин та їх власників, якщо доводиться допомагати тримати тварину. використання спеціального ренгенстола з ґратами взагалі переводить рентгенодіагностику в розряд безпечною.
Рентгенографія - дослідження внутрішньої структури органів та тканин тварини, які проектуються за допомогою рентгенівських променів на спеціальну плівку чи папір. При цьому отримують фіксоване зображення об'єкта, що досліджується (рентгенограму). Поряд із рентгеноскопією рентгенографія є основним методом рентгенологічного дослідження.
Перевага рентгенографії полягає у вищій якості та деталізації зображення, а також у можливості спостерігати за рентгенограмами за динамікою процесу та архівувати історію хвороби. За допомогою рентгенографії можуть бути вивчені практично всі ділянки тіла тварини. В одних випадках це відбувається за рахунок природної контрастності низки органів та структур, внаслідок чого можна отримати рентгенограми кісток та суглобів, серця, легень, діафрагми; в інших випадках рентгенографію виконують в умовах штучного контрастування, наприклад, при урографії, мієлографії, ангіографії.
Рентген - це один із найбільш інформативних і часто використовуваних методів діагностики при роботі з тваринами. Рентгенографія традиційно незамінна в травматології, для діагностики переломів кісток, розривів зв'язок, сухожиль, хвороб суглобів, новоутворень, потраплянні сторонніх тіл у шлунково-кишковий тракт, непрохідності ШКТ, хворобах легень, серця, дисплазіях, стоматології, спадкових і депресій інших патологій.